Czy burgery są zdrowe?

BLOG
Czy burgery są zdrowe? Redaktor 27 października 2021
Czy burgery są zdrowe?
Czy burgery są zdrowe?
Czy burgery są zdrowe?

Czy burgery są zdrowe. Od lat panuje niestety niezbyt mądry mit, że burgery należą do fast foodu, co za tym idzie są one niezmiernie tuczące, ale przede wszystkim i bardzo niezdrowe. Uwaga to jest MIT, który trzeba jak najprędzej obalić! Nie dajmy sobie wmówić, że burgery to podrzędne jedzenie skazane jedynie na uliczne i tanie bary, to bardzo duży błąd.

Burgery pełnowartościowym posiłkiem odżywczym

Tak tak to szczera prawda, burgery można zaklasyfikować do pełnowartościowego posiłku odżywczego. Od razu musimy na wstępie zaznaczyć, że mowa tutaj o burgerach przygotowywanych z pasją do gotowania, ze składników najwyższej jakości.

A zatem co znajdziemy w takim burgerze?

  • przede wszystkim białko, jeśli mowa oczywiście o burgerze mięsnym
  • węglowodany, nie bójmy się ich ta bułka wcale nie jest taka duża, zdecydowanie przeważa jej zawartość
  • tłuszcze różnego pochodzenia
  • potężna dawka warzyw, czyli same witaminki

Zdrowe dodatki do burków:

  • Sałatki warzywne
  • Zdrowy napój owocowy

Czy burgery są zdrowe?

The Good – Burgery Warszawa

Skąd więc to straszne przekonanie, że burgery nie są zdrowe?

Mit, mit i jeszcze raz mit! Lata temu tak zwani eksperci żywieniowi stwierdzili, że czerwone mięso to samo zło, a tłuszczy należy unikać, wiadomo cholersterol. Jednak warto mieć na uwadze, że ta piramida żywieniowa od lat ewoluowała i przekonania super ekspertów także się zmieniły. Lata badań udowodniły jednak, że zdrowe tłuszcze są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka.

Czy burgery są zdrowe?

Czy burgery są zdrowe

Zatem jeśli ktoś Wam powie, że tłuszcz to zło najpierw niech się określi konkretnie co ma na myśli, czy tonę oleju do smażenia frytek czy zdrowe tłuszcze, które tworzą pełnowartościowy posiłek. A więc jak widać burger ma w sobie jednak dużą ilość zalet.

Czy każdy burger będzie zdrowy?

I w tym wypadku warto powiedzieć, że absolutnie nie każdy burger będzie zdrowy. To tak samo jak ze wspomnianymi wcześniej frytkami, jedne upieczemy w piekarniku, a drugie na głębokim oleju usmażymy. Logicznym jest to, że te z piekarnika będą zdrowsze. Ważna nie będzie sama forma podania bugera, jednakże jego zawartość. Wybierając składniki najwyższej jakości oraz przede wszystkim takie, w których zawarte są odpowiednie makroskładniki stworzymy naprawdę nie dość, że pysznego to i zdrowego burgera.

Jaka jest więc różnica między burgerami The Good, a tymi, które dostaniecie w sieciówkach?

To jest najważniejszy moment i cała prawda o naszych burgerach. Nie dość, że są one przygotowywane z pasją i należytą starannością, tworzymy burgery najwyższej jakości to trzeba dodać, że wszystkie używane przez nas składniki są świeże. Nie mrożone, nie peklowane i niewiadomo co jeszcze.

To jest właśnie cały klucz do zdrowego burgera. Niestety w sieciówkach otrzymacie produkty mrożone, mocno kaloryczne oraz bardzo przetworzone, co za tym idzie napakowane chemią.

Czy burgery są zdrowe

Czy burgery są zdrowe

Absolutnie nie rezygnujemy z sosów do burgerów, bo będą zbyt kaloryczne?

 

Pamiętajmy zdrowe tłuszcze są potrzebne, a nasze sosy wykonujemy własnoręcznie, nie są to tak zwane gotowce nafaszerowane chemią. Nie oszukujmy się pysznej i soczystej wołowiny nie zastąpimy suchym na wiór indykiem, aby było tak zwane dietetyczne danie.

 

Nie ograniczajmy się w takich momentach.

Zdrowy burger ma masę świeżych składników od pysznej bułki, która nie jest napakowana chemią i nie będzie świecić w ciemnościach, po soczyste mięsko najwyższej klasy. Nie zapominajmy o świeżych dodatkach, które znajdziecie w naszych burgerach.

Jeśli już wiecie, że burgery warto wybierać w odpowiedni sposób to zapraszamy do przekonania swoich kubków smakowych w The Good. Nie idźmy ślepo za przekonaniem sprzed lat, wybierajmy wyselekcjonowane składniki odżywcze oraz przede wszystkim świeżość produktów.

Poznaj naszą ofertę burgerów menu burgerów – zapraszamy do naszej restauracji w Warszawie – Burger Warszawa

 

Zobacz również: